Czy warto wymienić dysk na SSD?

Każdy z naszych klientów, którzy wymienili dysk na SSD nie chce słyszeć o powrocie do dysku HDD. Nie ma w tym nic dziwnego.

Oprogramowanie potrafi zajmować wiele gigabajtów pamięci. Oprócz wydajnych podzespołów w postaci procesora, czy karty graficznej  liczy się także szybkość odczytu danych. Dysk SSD przyspiesza niesamowicie działanie naszego komputera, nawet jeśli ma on już kilka lat.

Dysk HDD zbudowany jest z talerzy, na których zapisywane są dane, głowic oraz silnika obrotowego. Zastosowanie elementów mechanicznych ma wpływ na szybkość odczytu, zapisu danych, awaryjność, głośność i nagrzewnia się nośnika. Ze względu na budowę dysku SSD (kości półprzewodnikowych pamięci flash) eliminujemy wymienione problemy. Zapis danych na dysku HDD odbywa się za pomocą elektromagnetyki. Strumień generowany przez głowicę potrzebuje około 10-25 milisekund, aby dotrzeć do danego miejsca na dysku. W przypadku dysków SSD dostęp do danych jest błyskawiczny i wynosi około 0,1-0,2 milisekundy.

Wnętrze dysku HDD.
CC0 Creative Commons noelsch/Pixabay

Klienci często mówią, że dysk SSD jest droższy, ma mniejszą pojemność, trzeba doliczyć wymianę dysku, przeinstalować system itd. To wszystko prawda, ale zastanówmy się nad pewnym faktem. Mają dysk SSD zyskujemy więcej czasu. Nasz komputer działa wydajniej, szybciej dzięki czemu możemy wygenerować większy zysk dla swojej firmy, zaoszczędzić czas, który przeznaczymy np. dla rodziny.

Nie chcemy wyrzucać naszego starego komputera, ale działa on zbyt wolno? SSD może tchnąć w niego drugie życie. Posiadany system możemy sklonować na nasz nowy dysk SSD a dane w przypadku zbyt małej ilości miejsca możemy przechowywać na dysku HDD.

Dysk SSD jest mały, szybki, lekki i cichy. Posiadane przez niego zalety rozwiewają wszelkie wątpliwości jaki nośnik wybrać.

Uwaga! Dla wszystkich czytających ten wpis mamy specjalna ofertę na wymianę dysku twardego z HDD na SSD! Podając hasło: szybkie SSD otrzymacie 15% zniżki. Oferta ważna do końca sierpnia 2018.